Adi Mutu a ajuns să lustruiască banca de rezerve la Pune City

de | 5.11.2015 16:59 | Sport

Piteşteanul Adrian Mutu nu mai intră în vederile indienilor, după doar câteva meciuri jucate. Venit ca vedetă la Pune City, atacantul român a ajuns să lustruiască banca de rezerve deja. Mutu a fost rezervă neutilizată în egalul pe care echipa sa, Pune City, l-a înregistrat în etapa a şaptea din campionatul Indiei, în deplasare, cu FC Goa, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul după autogolul lui Johnson, în minutul 47, iar Lyngdoh a egalat în minutul 64. Adrian Mutu a fost titular într-un singur meci din cele şapte pe care Pune City le-a jucat în acest sezon al ISL, contra lui North East United, scor 1-0, când a fost înlocuit în minutul 64. În alte două meciuri a fost introdus pe parcurs. Pune City este pe primul loc în India, cu 13 puncte din şapte meciuri, urmată de Delhi Dynamos, un punct mai puţin, dar şi un meci în minus jucat. FC Goa este pe 3, cu 11 puncte.