Începând de luni 12 ianuarie, persoanele defavorizate din oraşul Mioveni îsi pot ridica ajutoarele alimentare acordate de Uniunea Europeanã. Alimentele se distribuie la depozitul din spatele Unității de Pompieri. Fiecare beneficiar primeşte câte 6 kilograme de făină albă de grâu, tot atâta mălai, 800 de grame de paste făinoase, 4 litri de ulei, 4 kilograme de zahăr, 8 conserve de carne de porc, 6 conserve de carne de vită şi 10 conserve de pateu, toate împărţite în două cutii.Anul acesta, pe listele de distribuire a alimentelor UE în oraşul Mioveni figurează aproximativ 1800 de persoane.
Programul este următorul: luni, miercuri – între orele 8.00 și 16.00; marţi, joi – între orele 8.00 și 17.00; vineri – între orele 8.00 și 14.00.
M.S.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii