
Plutonierul Mihai Soare de la ISU Argeș a intervenit prompt luni, 22 iunie, în timpul liber, la un accident de motocicletă petrecut chiar în fața sa, în Pitești. Pompierul a evaluast și asistat victima și a transmis dispeceratului 112 detalii precise până la sosirea ambulanței. Mihai Soare este membru de bază al lotului ISU Argeș pentru concursurile de descarcerare și prim ajutor, dar și voluntar la Fundația pentru SMURD, dedicarea sa fiind recunoscută și apreciată de colegii săi. Pentru că a demonstrat că vocația de salvator nu are program de lucru, „Jurnalul de Argeș” îl desemnează pe pompierul Mihai Soare – Omul Săptămânii!
Citește și La 20 de ani de la înfiinţarea bisericuţei din lemn de la CNCD, se construieşte un nou lăcaş de cult



0 Comentarii