Depistat de polițiști cu țigări nefiscalizate! În ziua de 22 iunie a.c., polițiștii de ordine publică din cadrul Secției 1 Pitești, în baza unor informații de inters operativ deținute, au depistat pe str. Traian Vuia un bărbat de 37 de ani, din Pitești, care deținea în vederea comercializării țigări nefiscalizate, pe care le ascundea sub articolele vestimentare.

Citește și Senatorul Mihai Coteț este noul președinte interimar al PNL Argeș
Din verificările efectuate, s-a stabilit că bărbatul avea asupra sa două cartușe cu 400 de țigări, ce nu aveau aplicat timbrul fiscal emis de autoritățile române. Ca urmare a abaterii constatate, persoana a fost sancționată contravențional, conform Legii 227/2015 – Codul Fiscal, iar întreaga cantitate de țigări a fost confiscată.



0 Comentarii