Web Analytics
scris duminică, 22.02.2026

Accident în Argeș, la Mușătești. O rănită, luată cu SMURD-ul

Un eveniment rutier a avut loc duminică, 22 februarie, în Argeș. Este vorba despre un accident produs în comuna Mușătești, în care au fost implicate două autoturisme.

Au Intervenit pompierii de la Detașamentul Curtea de Argeș, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și cu o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.

Nu au fost comunicate împrejurările în care a avut loc evenimentul. Poliția face cercetări.

Potrivit celor de la ISU Argeș, echipajul SMURD a preluat o persoană sex feminin, care are un traumatism în zona hemitoracelui stang. După acordarea primului ajutor calificat, rănita a fost transportată la spital.

Pompierii au asigurat și măsuri specifice de prevenire a incendiilor.

Citește și: Misiuni de iarnă la Pitești. Drujbele, accesorii principale ale pompierilor

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...