Web Analytics
scris joi, 14.07.2011

După discuţia cu Cornel Penescu, Mirel Bolboaşă e liber să plece pentru 20.000 de euro

Alb-violetul Mirel Bolboaşă, unul dintre cei mai valoroşi portari din liga secundă, a devenit spre sfârşitul sezonului trecut renegatul echipei. Chiar dacă pe adresa clubului au venit mai multe oferte de transfer de la echipe de Liga I, acestea nu s-au concretizat, pe motiv că şefii lui FC Argeş au fixat un preţ prohibitiv de 200.000 de euro, pretextând că Mirel se află sub contract cu gruparea din Trivale. Cum nicio echipă n-a fost dispusă să plătească aceşti bani, boşii din Trivale l-au trimis pe portar să se antreneze la Centrul de Copii şi Juniori şi l-au înştiinţat că nu mai face parte din lotul FC Argeş pentru sezonul următor. În cele din urmă, Mirel a decis să aibă o discuţie lămuritoare cu patronul Cornel Penescu. „Am vorbit cu dl Penescu şi am convenit că pentru 20.000 de euro sunt liber să plec la orice echipă. Nici nu mă mai gândesc la cele două restanţe salariale, ci să plec să evoluez în altă parte. Am avut discuţii cu cei de la Tg. Mureş şi acum aştept răspunsul dumnealor. Sper să merg acolo şi să închid definitiv episodul FC Argeş. Asta e! Viaţa merge mai departe!”, ne-a spus Mirel Bolboaşă.    (M.I.)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...