Web Analytics
scris miercuri, 22.06.2016

Revedere la 50 de ani, la Căldăraru

Pe 16 iunie 2016 a avut loc o revedere la 50 de ani de la absolvirea clasei a VIII-a, promoția 1966, a școlii cu clasele I-VIII din comuna Căldăraru, județul Argeș. Din cei 31 de elevi ai promoției 1966, care au absolvit cursurile acestei școli, 19 au fost prezenți la revederea de 50 de ani. Dintre organizatori îi menționăm pe Gheorghe Anghel, Alexandru Grigore și Gheorghe Geană. La acest eveniment au fost prezente și cadre didactice ale acestei promoții. Și ne referim la Dinu Ion, fost director al acestei unități de învățământ, precum și profesoara Marilena Șarpe. De asemenea, a ținut să fie alături acestei promoții, la ceas aniversar și primarul ales al comunei Căldăraru, Ion Râcanu. În incinta școlii gimnaziale din comuna Căldăraru s-a ciocnit cu această ocazie o cupă de șampanie și s-au depănat amintiri și momente frumoase din timpul gimnaziului. M.I.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...