Web Analytics
scris joi, 04.01.2024

Și Ion Cristoiu critică acordul cu Austria: „Nu există umilire mai mare de la Dictatul de la Viena încoace”

Și ziaristul Ion Cristoiu a comentat în termeni duri acordul cu Austria în schimbul unui „mini-Schengen” semnat de Guvernul Ciolacu.

Citește și: Daniel Funeriu, reacție dură în cazul Schengen: „Ne-am lăsat umiliți ca ultimii orbeți”

El a asemuit acest acord cu tratativele, din 1940, cu Ungaria pentru Ardeal, afirmând că este cea mai mare umilință de la Dictatul de la Viena încoace, potrivit r3media.ro.

Jurnalistul a afirmat că acordul cu Austria „ne transformă prin osârdia lui Klaus Iohannis în primul rând, că el a negociat, a lui Marcel Ciolacu, a lui Nicolae Ciucă, a acestei alianțe toxice PSD-PNL, în cetățeni de mâna a doua a Uniunii Europene”.

Nu există umilire mai mare de la Dictatul de la Viena încoace”, a comentat Ion Cristoiu într-un videoclip postat pe Cristoiu Blog.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...