Web Analytics
scris luni, 24.10.2022

FC Argeș a pierdut și la Ploiești. Petrolul a învins cu 2-0 și a urcat pe loc de play-off

FC Argeș a pierdut la Ploiești, fiind învinsă de Petrolul cu 2-0, în etapa 15 din SuperLigă. Astfel gazdele ies din criză, urcând provizoriu pe loc de play-off.
Ploieștenii au început tare meciul, încă din primele minute. Au fost chiar la un pas de a deschide scorul în minutul 8, când Țicu i-a centrat perfect lui Irobiso în careu, dar Straton respinge excelent. Ploieștenii și-au continuat ofensiva și au reușit să deschidă scorul prin Gicu Grozav ( min 13). Fără reacție în prima jumătate a reprizei, Argeșul a avut o primă ocazie de gol prin Ișfan (min 22).

Citește și: FC Argeș nu are rival la fotbal feminin


Misiunea argeșenilor s-a îngreunat în minutul 56, când Alceus a fost trimis la cabine, după ce a văzut al doilea cartonaș galben în urma unei intrări întârziate la Grozav. În 10 oameni, FC Argeș nu mai are nicio putere, iar ploieștenii profită și înscrie a doua oară. Mario Bratu l-a driblat pe Raynov în careu, bulgarul a comis penalty, Constantin Budescu marcând de la punctul cu var fără emoții. Era minutul 85, iar scorul rămâne până la final. 2-0.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...