Web Analytics
scris miercuri, 26.01.2022

Medici de la Curtea de Argeș, Câmpulung și București detașați la secția ATI a Spitalului Județen Argeș

Echipei ATI a Spitalului Județen de Urgență Pitești i s-au alăturat, de curând, trei medici: doi specialiști de la spitalele din Curtea de Argeș și Câmpulung și un medic rezident în anul V de la Spitalul Clinic de Urgență București, urmând să activeze în cadrul Spitalului Județen de Urgență Pitești (SJUP) și un medic primar ATI de la Spitalul Penitenciar Rahova. Astfel, pentru o perioadă de 30 de zile, aceștia îi vor ajuta pe medicii ATI ai SJUP să își desfășoare activitatea în condiții optime.

Citește și Bogdan Rusu, atacantul CS Mioveni, despre accidentarea din amicalul cu Dinamo: „Mai avea puţin şi mă băga în comă”

”Le mulțumim și le urăm bun venit, răbdare, forță, echilibru și implicare în desfășurarea activității alături de echipa noastră! De asemenea, mulțumim tuturor autorităților care ne-au acordat sprijin în rezolvarea problemei deficitului de personal”, informează Spitalul Județen de Urgență Pitești.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...