Web Analytics
scris luni, 24.01.2022

Inconștiență la volan în centrul Piteștiului. La 19 ani, depistat de Radar cu 145 km/h

În ziua de 23 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Pitești au depistat un tânăr de 19 ani, din Pitești, care conducea un autoturism pe Bulevardul Negru Vodă din municipiul Pitești, fiind înregistrat de aparatul Radar cu viteza de 145 km/h.

Citește și Argeș. Trei bărbați au fost amendați pentru transport ilegal de lemne

În urma abaterii constatate, tânărul a fost sancționat cu amendă în valoare de 1.305 lei, conform OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, iar permisul de conducere a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile, fiind eliberată dovadă înlocuitoare.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...