Web Analytics
scris joi, 30.09.2021

BREAKING NEWS: Piteștiul a intrat în scenariul ROȘU

Potrivit ultimelor date raportate de DSP Argeș, rata de infectare în municipiul Pitești a ajuns la 3,12 la mia de locuitori, ceea ce încadrează municipiul în scenariul ROȘU.
Numărul localităților aflate în scenariul roșu a ajuns la 12, în Argeș.
În același timp, alte doua comune sunt la un pas de a intra în carantina de noapte. Este vorba despre Rociu și Suseni, unde rata de infectare a depășit numărul de 5 la mia de locuitori.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...