Ordonanța privind transportul școlar a ajuns pe masa Guvernului și urmează să fie aprobată în cadrul ședinței de miercuri. Potrivit proiectului, elevilor care nu pot fi şcolarizaţi în localitatea de domiciliu li se decontează cheltuielile de transport, pe durata cursurilor şcolare, din bugetul Ministerului Educaţiei, în limita a 50 km. De asemenea, elevilor care locuiesc la internat sau în gazdă li se asigură decontarea sumei ce reprezintă contravaloarea a opt călătorii dus-întors pe semestru, din bugetul Ministerului Educaţiei, prin unităţile de învăţământ unde sunt şcolarizaţi.
Drogat la volan în Mioveni. S-a ales cu dosar penal
Polițiștii rutieri din cadrul Poliției Orașului Mioveni au depistat un bărbat de 30 de ani, din...



0 Comentarii