Web Analytics
scris miercuri, 30.10.2013

Arhitectura – o problemă de vieţuire şi convieţuire

Vineri, 1 noiembrie, ora 12.00, la Biblioteca Judeţeană „Dinicu Golescu” Argeş, va avea loc vernisajul expoziţiei de arhitectură organizate de Alexandru Preda, student în anul VI la Universitatea de Arhitectură şi Urbanism „Ion Mincu” Bucureşti.
Expoziţia lui Alexandru Preda „Arhitectura – o problemă de vieţuire şi convieţuire” reprezintă o sinteză a studiului în domeniul arhitecturii pe parcursul a cinci ani. Fiecare etapă a cercetării urmăreşte acumularea de cunoştinţe în mod gradual şi formarea personalităţii prin răspunsul în interpretare proprie în faţa datelor de temă ale fiecărui proiect.
Expoziţia va rămâne deschisă publicului larg până la data de 15 noiembrie 2013, în holul central al Bibliotecii Judeţene „Dinicu Golescu” Argeş şi va putea fi vizitată de luni până joi, între orele 08.00-20.00, vineri între orele 08-16.00 şi sâmbăta între orele 08-13.00. Miruna Matei

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

A murit un episcop iubit

PS Emilian Crișanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Aradului, a trecut la Domnul, vestea...

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...