# Întorsătură în ultimul caz de malpraxis de la Spitalul Judeţean. Drama familiei Matei din Bascov, pe care v-o relatam pe larg într-un număr anterior, a impresionat opinia publică, stârnind mai multe reacții. Cea mai importantă reacție este cea a unei firme de avocatură din Bucureşti, Bărcan-Winzer şi Asociaţii. Aceasta s-a oferit să îi reprezinte pro bono pe cei doi soţi în demersurile întreprinse pentru a li se face dreptate în cazul decesului micuţei lor. Caz care se află în prezent şi în atenţia Poliției. Din câte am aflat chiar de la Alexandra Matei, mămica îndoliată, ancheta a stagnat în lipsa raportului de expertiză medico-legală care nu a fost eliberat încă de Serviciul de Medicină Legală Argeş. Vă reamintim că fetiţa de numai şapte zile a familiei Matei, născută pe 5 martie a.c, în maternitatea Spitalului Judeţean Argeş, a murit la numai o zi de la externare, cauza morţii înscrisă pe certificatul constatator al decesului fiind un omfalocel. Chiar pe 1 iunie, de Ziua Copilului, familia Matei plănuieşte să organizeze un protest atât la Spitalul Judeţean Argeş, cât şi în faţa Primăriei Piteşti, pentru a atrage atenţia conducerii spitalului, dar şi autorităţilor, asupra gravităţii şi complexităţii cazului de malpraxis. Încă unul, pe lista deja cam… lungă de la Spitalul Județean Argeș. Iustina HARCO-BURCEA
Droguri livrate prin poștă direct în penitenciare. Cum funcționa schema
O anchetă amplă desfășurată de procurorii DIICOT și polițiștii de la Combaterea Criminalității...



0 Comentarii