La sesiunea examenului de bacalaureat din august-septembrie s-au înscris 1838 de elevi argeşeni. Dintre aceştia, 263 de elevi au absentat, în timp ce 19 elevi au întârziat şi au solicitat subiecte de rezervă, având voie să susţină examenul, conform legii, cu alte subiecte puse la dispoziţie de către Ministerul Educaţiei, după ora 12.00. La sesiunea de toamnă a bacalaureatului s-au înregistrat şi incidente, 8 elevi fiind eliminaţi din sala de examen. Procentul de promovabilitate în Argeş, înainte de contestaţii, este de 27%.
I.H.B.
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii