Ministerul Educaţiei a făcut publică lista elevilor care vor beneficia de ajutorul financiar acordat anual de Guvern pentru stimularea achiziţiei de calculatoare. În acest an, 427 de elevi din Argeş vor primi echivalentul în lei a 200 de euro pentru cumpărarea unui calculator personal nou. Cei mai mulţi dintre copii provin de la şcoli din comunele: Berevoieşti (42 elevi), Miceşti (30 elevi), Valea Mare (27), Mihăeşti (26), Dragoslavele (19), Schitu Goleşti (19) şi Poiana Lacului (18). La nivel naţional, 17.129 de copii beneficiază de ajutorul financiar acordat prin programul Euro200.
I.H.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii