Criza economică prelungită a făcut ca în afară de CS Mioveni toate celelalte cluburi de fotbal din județ să aibă mari probleme financiare. Albota s-a desființat, iar FC Argeș continuă „degringolada financiară”. Ei bine, nici SCM Pitești, echipa susținută financiar de Primăria și Consiliul Local Pitești nu e chiar pe roze. Prin târg se vehiculează zonul cum că fotbaliștii SCM-ului nu și-au primit salariile de circa patru luni, fapt care poate duce la o despărțire de gruparea piteșteană a multor fotbaliști nemulțumiți de întârzierile cu remunerația.
Jovo Lukic, primul fotbalist străin din SuperLiga care marchează la un Campionat Mondial
Jovo Lukic (27 de ani), golgheterul Superligii în stagiunea precedentă, a fost trimis titular...



0 Comentarii