Un accident rutier a avut loc în comuna Valea Mare Prăvaț. Potrivit ISU Argeș, din primele informații, un eveniment sunt implicate două vehicule.
Citește și Banii Mioveniului – îngropaţi de grandomania primarului Georgescu în proiecte suspectate de corupţie în Măgdăceşti, Republica Moldova
La fața locului intervin pompierii de la Detașamentul Câmpulung cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, alături de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Argeș.
Au fost suplimentate echipajele medicale cu o ambulanță SAJ, în urma evenimentului rezultând patru victime. Ambulanțele SAJ au preluat trei persoane, pe care le transportă la spital.
Paramedicii SMURD evaluează o persoană de sex masculin, în vârstă de aproximativ 28 de ani, care prezintă suspiciune traumatism la coloana cervicală. După acordarea primului ajutor calificat, victima va fi transportată la spital.
Pompierii au identificat scurgeri de lichide combustibile și asigură măsuri specifice până la înlăturarea oricărui pericol.
0 Comentarii