Web Analytics
scris vineri, 24.07.2020

Viceprimarul Câmpulungului a fost infectat cu Covid-19

La aproape două luni de la depistarea infectării cu noul coronavirus a directorului economic al Primăriei Câmpulung, Violeta Iarca, un alt caz a apărut în cadrul instituției administrative muscelene. Viceprimarul Mărgărin Blidaru a primit astăzi rezultatul ”pozitiv” la Covid-19. Deocamdată nu se cunosc împrejurările în care acesta a contactat virusul, în condițiile în care la Primăria Câmpulung niciuna dintre persoanele izolate după cazul directoarei economice nu a fost confirmată ca fiind afectată de boală. Viceprimarul Câmpulungului are locuință în Pitești, fiind deseori navetist spre locul de muncă din Câmpulung.
Cătălin Butoiu

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...