În istoria FC Argeș, club căruia i-a dedicat peste 40 de ani din viață, Vasile Stan (77 de ani) ocupă un loc aparte. Fie și numai pentru că a fost portar al echipei alb-violeților, care, acum 50 de ani, în 1972, după ce cucerea titlul de campioană a României, o bătea cu 2-1 pe mult mai titrata Real Madrid, la Pitești. Dar nu e vorba doar de asta. Înainte de toate, Vasile Stan a fost și este un caracter deosebit, un familist convins, un prieten, unul dintre acei oameni care catalizează, care unește grupul. Pentru toate acestea, dar și pentru gestul său deosebit de a-l consola pe Straton, care plângea sâmbătă, fiindcă primise cinci goluri în meciul cu Sepsi, în declarăm pe Vasile Stan Omul Săptămânii.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii