A doua victorie consecutivă cu Nicolae Dică antrenor: UTA Arad – CS Mioveni 1-2

de | 28.01.2023 16:57 | Actualitate, Home, Sport

Meciul dintre UTA Arad și CS Mioveni din etapa a 23-a a Ligii 1 s-a terminat cu victoria elevilor lui Nicolae Dică, scor 2-1. Deși a învins-o pe UTA, echipa lui Nicolae Dică rămâne ultima clasată din Liga 1.

Prima repriză a fost una cu ocazii de ambele părți. Rareș Pop, Andrei Chindriș și Idriz Batha au ratat în prima repriză pentru UTA, în timp ce pentru CS Mioveni Amine Benchaib a fost omul numărul unu. Acesta a deschis scorul în minutul nouă, cu un șut spectaculos din afara careului, iar în minutul 44 a reușit dubla. Partea secundă a fost una lipsită de ocazii majore. Milosevic a reușit să reducă din diferență în minutul 81, cu un șut din interiorul careului mare.

În urma rezultatului din etapa a 23-a a Ligii 1, UTA se află pe locul 15 în Liga 1, cu 20 de puncte, iar CS Mioveni rămâne pe ultimul loc, totalizând 15 puncte după acest succes din deplasare.