Web Analytics
scris sâmbătă, 16.05.2026

Un tânăr motociclist a murit prăbușit într-o râpă, în timpul unei curse

Un tânăr în vârstă de 19 ani și-a pierdut viața sâmbătă după-amiază în județul Bistrița-Năsăud, după un grav accident petrecut în timpul unei sesiuni de enduro. Acesta a căzut cu motocicleta într-o prăpastie din zona Secu, în apropierea localității Prundu Bârgăului.

Citește și: Profa de la Mioarele acuzată de fals şi fraudă informatică a fost condamnată în primă instanţă! Are de plătit sute de mii de lei

Potrivit informațiilor transmise de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud, echipele de intervenție au fost solicitate să intervină după ce motociclistul a pierdut controlul vehiculului pe un traseu accidentat și s-a prăbușit într-o zonă greu accesibilă.

Salvatorii ajunși la locul accidentului l-au găsit pe tânăr în stop cardiorespirator. Medicii și paramedicii au început imediat manevrele de resuscitare, însă, în ciuda eforturilor depuse, victima nu a mai putut fi salvată.

Polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului au deschis un dosar penal și desfășoară cercetări pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs tragedia.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Forța Dreptei Argeș de 23 de bani

Potrivit Autorității Electorale Permanente, anul trecut organizația argeșeană a partidului Forța Dreptei a strâns din cotizații 21.300 de lei. În...