Un punct meritat: FC Argeş – Rapid 1-1

de | 4.12.2022 21:12 | Actualitate, Home, Sport

FC Argeș și Rapid au remizat, scor 1-1, în Trivale, în runda cu numărul 19 din Superliga României. La meci au asistat 3.100 spectatori.

Încă din minutul 2, Rapid reușește să înscrie. Emmers centrează, iar Pănoiu îl depășește pe Greab care iese greșit pe centrare și înscrie. După fix o oră de joc, Ionuț Șerban a înscris cu un șut puternic, de la 11 metri. Moldovan a atins mingea, dar nu a împins suficient în picioare. S-a jucat pe contre și mai departe, iar piteștenii puteau da lovitura în al doilea minut al prelungirilor. De data asta, portarul naționalei României a blocat cu piciorul devierea lui Alceus.

Rapid rămâne pe podiumul din Superliga, dar distanța față de liderul Farul Constanța s-a mărit acum la 10 puncte. Fc Argeș urcă pe locul 10, cu 22 de puncte, acumulate în 19 etape.