Umilință pe Arena Națională:  FCSB – CS Mioveni 5-1

de | 5.12.2022 21:21 | Actualitate, Home, Sport

FCSB a învins-o pe CS Mioveni în această seară, scor 5-1, în etapa a 19-a din Superliga. Roș-albaștrii au ajuns astfel pe locul patru în campionat, cu 32 de puncte, la două lungimi în urma celor de la Rapid. De cealaltă parte, CS Mioveni este într-o poziție delicată. Argeșenii sunt pe ultimul loc, cu doar opt puncte.

În min. 31, Malcom Edjouma deschide scorul cu un șut din 6 metri. La doar câteva minute, Tavi Popescu execută un corner, Edjouma trimite cu capul spre poarta, iar Iustin Popescu respinge greșit până la Adrian Șut, care reia în plasă, cu capul, din careul mic. Prima repriză se încheie cu bucureștenii în avantaj clar.

În partea secundă, FCSB a mai marcat de trei ori, fără să forțeze însă prea mult. Florinel Coman (58) a punctat pentru 3-0, după o acțiune personală, în timp ce Antal a redus din diferență (74), după gafa lui Târnovanu. Șut a reușit „dubla” (77), după o pasă caraghioasă a lui Edjouma, care a vrut să tragă, iar Radaslavescu (88) a stabilit scorul final.