Transportul metropolitan se extinde, în acest an, cu cinci linii de circulaţie în orașul Ștefănești și două linii care vor lega Moșoaia de Pitești. Primarul Piteștiului a semnat, marți, 21 februarie, în ședința Adunării Generale a Asociației de Dezvoltare Intercomunitară pentru Transport Public Pitești, alături de vicepreședintele Consiliului Județean, Marius Nicolaescu, și de primarii comunelor Bascov, Mărăcineni, Bradu și Oarja, aderarea la Asociație a noilor membri.
„Vă reamintesc că prețul unui abonament integrat, în zona metropolitană, pentru o lună, este de 80 de lei, iar prețul unei călătorii integrate pe bază de bilet este de 2,5 lei”, a transmis Cristian Gentea.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii