Prefectul Mihai Oprescu a precizat în cadrul conferinţei de presă a Prefecturii Judeţului Argeş că buletinele de vot pentru alegerile la presedinţia Consiliului Judeţean vor fi tipărite de societatea Tiparg. Această societate îi aparţine fostului prefect de Argeş, Marcel Proca şi a depus singura ofertă pentru achiziţionarea serviciilor de tipărire. Până la data de 20 mai, vor fi tipărite pentru alegerile de la CJ Argeş 596.189 buletine de vot a câte 8 pagini fiecare, la preţul de 0,025 lei/pagina. Costul total al tipăririi buletinelor de vot este estimat la 119.237,80 lei fără TVA şi va fi suportat din bugetul CJ Argeş. Hârtia pentru tipărirea buletinelor va proveni de la Administraţia Naţională a Rezervelor de Stat şi Probleme Speciale.
Iustina HARCO-BURCEA
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii