Thriller la Mioveni. Gazdele au avut 3 puncte în buzunar până în minutul 91

de | 23.10.2021 20:05 | Actualitate, Dezvăluiri, Sport

N-a fost să fie! CS Mioveni părea că iese la liman și a condus cu 1-0 până în minutul 91. Portarul Ducan a apărat senzațional un penalty în minutul 90 și părea că galben verzii scapă în câștigătorii partidei.  Însă FC Botoșani egalează în minutul următor,  după ce Racovițan punctează cu capul, la vinclu, dintr-o centrare perfectă a unui coleg.                                                         Așa final de thriller n-am mai văzut până acum în Liga I, fiindcă Andrei Cristea a zguduit bara transversală pentru Mioveni, din lovitură liberă, în minutul 4 al prelungirilor, și putea fi 2-1 pentru gazde.         Îmbucurător este că echipa din Mioveni a jucat fără complexe și a pus probleme deseori FC Botoșaniului, o echipă de pe locul 5 în Liga I, o abonată la play-off și cu ambiții la titlu.                                                     După cum a jucat în seara asta, CS Mioveni are față de Liga I. Garutti a fost cel mai bun jucător al galben verzilor, dovadă golul din minutul 59, cu capul, dintr-o centrare perfectă a lui Moussa. Tot Garutti a mai avut o bară, 15 minute mai târziu, când Mioveniul putea face 2-0 și închide meciul. La fel, o notă foarte bună și pentru portarul Ducan.                                                        Gabriel Grigore                                      Foto:GSP