Web Analytics
scris luni, 22.06.2026

Tânăr, mort după o petrecere cu droguri în Bucureşti

Procurorii de la DIICOT audiază 12 persoane de origine srilankeză într-un dosar care vizează trafic de droguri de risc și mare risc. Potrivit informațiilor transmise de Inspectoratul General al Poliției Române, gruparea ar fi acționat în București și Ilfov începând cu iunie 2025.

Anchetatorii susțin că membrii grupului ar fi organizat distribuția și vânzarea de substanțe interzise, inclusiv în cadrul unor petreceri private și prin locații dedicate.

Citește și: Ancheta DNA în dosarul Ciprian Ciucu se extinde. Telefoanele suspecților intră în analiza informatică

Un episod investigat privește un eveniment privat cu peste 200 de participanți, organizat în noaptea de 29 spre 30 iunie 2025, unde un tânăr ar fi murit după consumul unui amestec de droguri de mare risc.

Pe parcursul administrării probatoriului, au fost indisponibilizate diferite cantităţi de substanţe interzise comercializate în municipiul Bucureşti, dar şi în localităţi situate în judeţul Ilfov, de către membrii grupului infracţional organizat, respectiv canabis, rezină de canabis, cocaină, comprimate ecstasy, metamfetamină. Audierile se desfăşoară la sediul DIICOT – Structura Centrală.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...