Sportivii de la CSM Piteşti au dominat Campionatul Naţional de Kaiac

de | 12.05.2022 12:30 | Actualitate, Sport

CSM Pitești a obținut locul I în clasamentul general pe cluburi la Campionatul Național de Kaiac-Canoe de la Budeasa, competiție care s-a desfășurat între 5 și 6 mai 2022.
Sportivii piteșteni au obținut medalii prin Ștefan Costache și Valentin Fircan, care s-au situat pe locul I la canoe 2 băieți, 200 metri și la proba canoe 2 băieți, 1.000 metri. La fel, Adrian Stepan a obținut medalia de aur la proba Canoe 1 băieți, 200 metri, și la proba Canoe 1 băieți, 1.000 metri, și Mihail Furdui, care și-a adjudecat poziția a treia la Kaiac 1 băieți, 200 metri, și la Kaiac 1 băieți, 1.000 metri.

Piteștenii au mai obținut locul I la Canoe 2 băieți, 4.000 de metri, prin Fircan Valentin și Costache Ștefan, locul III la Canoe 2 băieți Juniori I, 4.000 metri, prin Stancu Luca și Cîrje Alexandru, locul I la Canoe 1 băieți, juniori I, 4.000 metri, prin Stepan Adrian, și locul III la proba Kaiac 1 băieți, juniori I, 4.000 metri, prin Furdui Mihail.