Web Analytics
scris joi, 05.01.2017

Spectacol “in memoriam” Nicolae Smădu la Domnești

 

 

În data de 29 ianuarie,începând cu orele 16,00, Casa de Cultură din Domnești va fi gazda unui spectacol folcloric intitulat “Lacrimi de mărgăritare”. Evenimentul cultural este unul dedicat memoriei regretatului primar Nicolae Smădu și este organizat cu sprijinul colectivului Primăriei Domnești, preotului Petre Grigorescu, artiștilor și familiei. Vor evolua pe scenă îndrăgiții soliști Mariana Ionescu Căpitănescu, Sanda Argint, Olguța Berbec, Marcela Fota, Valentin Grigorescu, Paul Ananie, Gabriel Dumitru, Mihaela Chirițescu, Aura Maria Iacob și grupul folcloric „Cununa Domeștiului”. Prezintă Ioana Anton iar prețul unui bilet este de 10 lei.

A.C.

 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...