După ce a țepuit zeci de clienți din toată țara, reușind să încaseze diverse sume pentru pachete turistice foarte tentante la prima vedere, agenţia „Help Travel”, administrată de Adina – Nicoleta Ionescu a intrat în faliment. Cum firma nu are posibilităţi reale de reorganizare, administratorul judiciar al firmei Help Travel HTDA SRL cu sediul în Crâmpotani, comuna Merișani, a propus trecerea la procedura generală de faliment a societăţii, propunere admisă de către Tribunalul Comercial Argeş la data de 20 octombrie 2014. Administratorul judiciar, Cabinetul Individual de Insolvenţă Dură Sergiu-Ionică a fost investit cu atribuţiile de lichidator judiciar. La masa credală a societăţii Help Travel HTDA SRL Crâmpotani au fost admise solicitări în valoare de aproape 6 miliarde lei vechi. Următorul termen al acestui proces va fi pe 26 ianuarie 2015 la Tribunalul Comercial Argeș.
Alex Vlaicu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii