Între 7 și 9 septembrie, senatorul Constantin Tămagă va avea trei zile pline de emoții și nostalgii. Și asta pentru că în această perioadă parlamentarul argeșean organizează în Argeș revederea promoției 1971 a Facultății de Horticultură a Institutului Agronomic București, facultate pe care a absolvit-o cu brio. Au confirmat participarea circa 50 de foști colegi împreună cu familiile. Printre aceștia se numără și cunoscutul poet și publicist Lucian Avramescu. Constantin Tămagă a făcut un program special pentru foștii săi colegi de facultate. Aceștia vor fi cazați pe Transfăgărășan, la Hotelul Posada Vidraru, și vor avea în program o întâlnire cu ÎPS Calinic în sala Manole de la Arhiepiscopie, precum și o excursie cu vaporașul pe Vidraru și o alta la Bâlea Lac. Trebuie precizat că în promoția 1971 a Facultății de Horticultură au fost în total șase argeșeni, trei dintre aceștia decedând între timp. Denis Grigorescu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii