Web Analytics
scris joi, 18.03.2021

Sală de sport de 1,2 milioane lei la Schitu Goleşti

La începutul acestei luni, ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a semnat 49 de noi contracte de finanțare, 30 dintre acestea având ca beneficiare întreprinderi mici și mijlocii. Celelalte vizează lucrări de investiții în educație, sănătate și modernizarea rețelelor de iluminat public în unități administrativ-teritoriale. Și doar una este din Argeș, comuna Schitu Golești. Localitatea condusă de Vasile Tudorel Miriță (foto) va beneficia de 1,2 milioane de lei pentru construirea unei săli de sport la Școala Gimnazială Lăzărești. Tot la Schitu, comună care a beneficiat de investiții economice importante în ultimul timp, se are în vedere transformarea fostului Spital Minier în pensiune agroturistică sau loc de tabără pentru copii.
C.I.B.

Citește și Comuna Schitu Goleşti, peste municipiul Câmpulung ca investiţii

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...