Rezultate importante pentru sportivii de la CSM Pitești la Campionatul Național de Kaiac-Canoe Viteză

de | 3.08.2022 15:53 | Actualitate, Home, Sport

Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut numeroase medalii la Campionatul Național de Kaiac-Canoe Viteză Juniori I. Astfel, Adrian Stepan a obținut medalia de aur la Canoe 1 Băieți, 1.000 metri și la Canoe 1 Băieți, 500 metri și Valentin Fircan, medalia de bronz la Canoe Băieți, 500 metri.

De asemenea, la Kaiac 1 Băieți, 200 metri, Mihail Furdui și-a adjudecat medalia de argint, în timp ce la Canoe 1 Băieți, Adrian Stepan a obținut locul I. Probele Canoe 2 Băieți, 1.000 metri și cea de 500 metri au fost adjudecate de piteștenii Valentin Fircan și Ștefan Costache, iar o bine meritată medalie de bronz a fost obținută la Canoe 2 Băieți, 500 metri de Luca Stancu și Alexandru Cirje. Mai trebuie spus că la această competiție, CSM Pitești a obținut locul I pe cluburi.