Web Analytics
scris duminică, 25.11.2018

Reţinut de poliţişti după ce a furat o mașină din Pitești

În ziua de 24 noiembrie a.c., poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale Piteşti, împreună cu poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Lunca Corului, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti, au depistat şi reţinut pe P.I., de 42 de ani, din comuna Bârla.

Bărbatul este bănuit că ar fi sustras un autoturism de pe raza municipiului Piteşti în noaptea de 21 spre 22 noiembrie a.c. Autoturismul a fost găsit şi restituit persoanei vătămate. Bărbatul va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

Cercetările continuă pentru stabilirea întregii activităţi infracţionale.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...