Web Analytics
scris joi, 13.06.2024

Programul meciurilor la EURO 2024. Când joacă echipa României

Campionatul European de Fotbal 2024 începe pe 14 iunie, în Germania. România joacă pentru titlul european după o pauză de opt ani, numărându-se printre cele 24 de echipe prezente la EURO 2024. Meciurile de la EURO 2024 vor fi jucate în perioada 14 iunie-14 iulie.

Programul meciurilor la EURO 2024. Când joacă echipa României

Astfel, la EURO 2024, România face parte din Grupa E, alături de Belgia, Slovacia și Ucraina. Tricolorii vor avea primul meci cu Ucraina, pe data de 17 iunie, de la ora 16:00. Marea finală a Campionatului European de Fotbal se va juca pe data de 14 iulie 2024.

Programul meciurilor de la EURO 2024

Grupa A la EURO 2024 : Germania – Scoția (14 iunie, 22:00); Ungaria – Elveția (15 iunie, 16:00); Germania – Ungaria (19 iunie, 19:00); Scoția – Elveția (19 iunie, 22:00); Elveția – Germania (23 iunie, 22:00)

Grupa B la EURO 2024: Spania – Croația (15 iunie, 19:00); Italia – Albania (15 iunie, 22:00); Croația – Albania (19 iunie, 16:00); Spania – Italia (20 iunie, 22:00); Albania – Spania (24 iunie, 22:00)

Grupa C la EURO 2024: Slovenia – Danemarca (16 iunie, 16:00); Serbia – Anglia  (16 iunie, 22:00); Slovenia – Serbia (20 iunie, 16:00); Danemarca – Anglia (20 iunie, 19:00); Anglia – Slovenia (25 iunie, 22:00); Danemarca – Serbia (25 iunie, 22:00)

Grupa D la EURO 2024: Polonia – Olanda (16 iunie, 16:00); Austria – Franța (17 iunie, 22:00); Polonia – Austria (21 iunie, 19:00); Olanda – Franța (21 iunie, 22:00); Franța – Polonia (25 iunie, 19:00)

Grupa E la EURO 2024: România – Ucraina (17 iunie, 16:00); Belgia – Slovacia (17 iunie, 19:00); Slovacia – Ucraina (21 iunie, 16:00); Belgia – România (22 iunie, 22:00); Slovacia – România (26 iunie, 19:00)

Grupa F la EURO 2024: Turcia – Georgia (18 iunie, 19:00); Portugalia – Cehia (18 iunie 22:00); Georgia – Cehia (22 iunie, 16:00); Turcia – Portugalia (22 iunie, 19:00); Cehia – Turcia (26 iunie, 22:00)

Citește și: EURO 2024. România are lotul cu cea mai mică valoare

Optimile de finală

29 iunie: Meciul 38: Locul 2A vs Locul 2B (Berlin) – ora 19:00: Meciul 37: Locul 1A vs Locul 2C (Dortmund) – ora 22:00

30 iunie: Meciul 40: Locul 1C vs Locul 3D/E/F (Gelsenkirchen) – ora 19:00; Meciul 39: Locul 1B vs Locul 3A/D/E/F (Koln) – ora 22:00

1 iulie: Meciul 42: Locul 2D vs Locul 2E (Düsseldorf) – ora 19:00; Meciul 41: Locul 1F vs Locul 3A/B/C (Frankfurt) – ora 22:00

2 iulie: Meciul 43: Locul 1E vs Locul 3A/B/C/D (Munchen) – ora 19:00; Meciul 44: Locul 1D vs Locul 2F (Leipzic) – ora 22:00

Sferturile de finală

5 iulie: Meciul 45: Câştigătoarea meciului 39 vs Câştigătoarea meciului 37 (Stuttgart) – ora 19:00; Meciul 46: Câştigătoarea meciului 41 vs Câştigătoarea meciului 42 (Hamburg) – ora 22:00

6 iulie: Meciul 48: Câştigătoarea meciului 40 vs Câştigătoarea meciului 38 (Düsseldorf) – ora 19:00; Meciul 47: Câştigătoarea meciului 43 vs Câştigătoarea meciului 44 (Berlin) – ora 22:00

Semifinale

9 iulie: Câştigătoarea meciului 45 vs Câştigătoarea meciului 46 (Munchen) – ora 22:00; 10 iulie Câştigătoarea meciului 47 vs Câştigătoarea meciului 48 (Dortmund) – ora 22:00

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Săgeţile statului subteran SORIN ROŞCA STĂNESC

Săgeţile statului subteran

SORIN ROŞCA STĂNESCUPolitică / 12 iulie Sunt produse dovezi peste dovezi, din care reiese că oamenii de bază ai statului subteran au şantajat oameni...

Din ediția tipărită