În anul 2015, Primăria Pitești are ca temă principală și fluidizarea traficului în oraș. În acest sens, printre proiectele propuse de Primărie în lucru se numără găsirea de soluții de degajare a traficului în Zona Calea Bascovului și intrarea în cartierul Trivale. „Suntem preocupați de fluidizarea circulației. Sunt 2 ambuteiaje foarte clare în acest moment. Am prevăzut în proiect găsirea unor soluții pentru participanții la trafic din Nord care vin dinspre Bascov și virează spre Calea Bascov. Urgent trebuie să găsim soluții și pentru strada Libertății, la intrarea în cartierul Trivale. Nu se poate circula în cartier. S-a vrut construirea unui sens giratoriu, dar nu există posibilitatea amplasării unui sens giratoriu. Trebuie să facem o supralărgire, să mărim numărul locurilor de parcare în afara zonei carosabile”, a precizat viceprimarul Cornel Ionică.
Alex Vlaicu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii