FC Argeş s-a impus cu 3-1 în meciul de pe teren propriu cu SCM Gloria Buzău, în încheierea etapei a 14-a a Ligii 2, şi a egalat la puncte chiar adversarul de lunea trecută. Andrei Blejdea, cu o dublă, Nini Popescu, respectiv Valentin Alexandru au marcat golurile partidei. A fost, totodată, primul succes de la revenirea la Piteşti a antrenorului Ionuţ Badea.
Pe de altă parte, Farul a confirmat contra liderului Ligii 2 că pe teren propriu este imbatabilă şi a reuşit ceea ce nimeni nu a putut în primele 13 etape ale acestui sezon. Echipa constănţeană a câştigat, sâmbăta trecută, cu 2-0 meciul cu CS Mioveni şi le-a produs argeşenilor prima înfrângere în acest campionat. Mioveniul era, înaintea acestei partide, ultima echipă rămasă neînvinsă în acest sezon al eşalonului secund.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii