La începutul lunii martie a fost aprobată de Plenul Consiliului Superior al Magistraturii o solicitare privind modificarea componenței comisiei de evaluare a activității procurorilor, constituită la nivelul Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș. Plenul CSM a luat act de calitatea de membru de drept în comisie a lui Marius Ștefan, prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș. Solicitarea de modificare a componenței respectivei comisii a fost justificată de numirea procurorului Marius Ștefan în funcția de conducere, începând cu data de 1 ianuarie, pe o perioadă de 3 ani. În urma aprobării noii componențe, comisia va fi formată din prim-procurorul Marius Ștefan ca membru de drept, Adrian Anton și Iolanda Drăguț ca membri desemnați, respectiv Eleonora Chirvasiu, ca membru supleant. A.V.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii