În prima conferinţă de presă a Prefecturii din acest an, prefectul Mihai Oprescu a etalat principalele obiective ale instituţiei pentru anul 2015. Printre acestea se numără şi îmbunătăţirea activităţii în cadrul şedinţelor de Colegiu prefectural. Oprescu a precizat că doreşte să păstreze tradiţia de anul trecut organizând şedinţele şi în teritoriu şi să impună un stil mai atractiv în prezentările deconcentratelor, dând totodată asigurări că va păstra formula extinsă a Colegiului prefectural, prin invitarea primarilor la şedinţe.
„Dar nu vreau să facem din Colegiul prefectural o şuetă sau Cântarea României”, a avertizat prefectul Oprescu, făcând aluzie probabil şi la programul de colinde cu care s-au delectat şefii instituţiilor deconcentrate la ultima şedinţă din 2013, când primarii din judeţ nu au mai fost convocaţi. I.H.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii