În prima conferinţă săptămânală de presă a Prefecturii Argeş pe anul 2015, prefectul Mihai Oprescu s-a declarat nemulţumit de activitatea directorilor de deconcentrate, în special de modul în care instituţiile relaţionează cu cetăţenii. Oprescu a precizat că îmbunătăţirea relaţiei cu cetăţeanul la ghişee şi în tot ceea ce înseamnă servicii publice din judeţ a fost un obiectiv pe care l-a fixat şefilor de deconcentrate chiar de la preluarea mandatului de prefect de Argeş şi că există încă disfuncţionalităţi în activitatea unor instituţii mari cu mult personal. „Sunt disfuncţionalităţi în ceea ce priveşte controlul financiar, ba chiar şi în zona de muncă. Nu sunt suficient de mulţumit de toate aceste activităţi. Pe zona fondului forestier nu mai vorbim! Aici sunt vreo 6-7 instituţii care au atribuţii. Nu pot să spun că totul este rezolvat şi că totul funcţionează bine la nivel de deconcentrate. Poate să fie şi o vină din cauza managementului. Poate sunt directori care s-au obişnuit de prea multă vreme cu postura aceea şi cu calificativele bune luate de la un an la altul. Poate trebuie să mai încerce şi altceva, nu doar postura de director…”, i-a ameninţat voalat prefectul Mihai Oprescu pe directorii care nu-şi fac treaba cum trebuie.
I.H.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii