La un an de la ultimul semn de viaţă, Organizaţia PNŢCD Câmpulung a renăscut, inutil, încă o dată. În ambele cazuri de trezire, primul ajutor a fost dat de către liderul judeţean Gigi Dinescu printr-un discurs imens de lung şi de plictisitor, iar alături i-a fost Marius Minciunescu (anul trecut) sau Ioan Pavel (anul acesta). Pavel a devenit un fel de preşedinte interimar la Câmpulung, după plecarea lui Minciunescu, şi a încercat să atragă spre partid şi anemica societate civilă din Câmpulung, cu promisiunea existenţei Alianţei împotriva batjocoririi poporului român. Un mini-sondaj de opinie a fost lansat pe piaţă, în scopul identificării problemelor din municipiu, dar nimeni nu a dat buzna la partid, astfel că PNŢCD a rămas tot cu puţinii vechi membri şi cu speranţa că, la anul, Gigi Dinescu va trece iar pe la Câmpulung.
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii