Un alt eveniment rutier a avut loc joi, 9 noiembrie, în jurul orei 13, în Argeș. Este vorba despre un accident produs în municipiul Pitești, zona Podul Viilor, în care au fost implicate două autoturisme.
Citește și: S-a spânzurat soția primarului de la Boțești
În urma izbiturii dintre cele două mașini, una dintre ele s-a răsturnat cu roțile în sus.
La fața locului, pompierii de la Detașamentul Pitești au mobilizat o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, acestora alăturându-li-se un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean.
Paramedicii SMURD au acordat îngrijiri la două persoane, femeie și bărbat, conducători ai autoturismelor, care, în urma monitorizării, au refuzat transportul la spital.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/11/09/accident2.jpg)
Potrivit celor de la ISU Argeș, pompierii asigură măsuri specifice până la înlăturarea oricărui pericol, la locul solicitării fiind identificate scurgeri de lichide combustibile.
0 Comentarii