Web Analytics
scris sâmbătă, 27.06.2026

Piteștean prins cu 332 pachete de țigări de contrabandă! Amendă usturătoare

Polițiștii de ordine publică din cadrul Secției 1 Pitești l-au prins joi, 25 iunie, pe un bărbat în vârstă de 64 de ani, din municipiu, având asupra sa țigări nefiscalizate.

Potrivit Biroului de presă al IPJ Argeș, din verificările efectuate împreună cu polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, s-a stabilit că bărbatul avea asupra sa 332 de pachete de țigări fără timbrul fiscal emis de autoritățile române.

Ca urmare a acestei abateri, bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 20.000 de lei, conform Legii 227/2015 – Codul Fiscal, iar întreaga cantitate de țigări a fost confiscată.

Citește și: Reținut de polițiștii Secției Rurale Valea Mare Pravăț în urma comportamentului agresiv în trafic

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...