În dimineața zilei de 15 decembrie, poliţiştii Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice din cadrul I.P.J. Argeş au efectuat şase percheziţii domiciliare şi o percheziţie informatică, pe raza municipiului Piteşti, la persoane bănuite de comiterea infracţiunilor de delapidare, abuz în serviciu contra intereselor publice şi fals. Activităţile se desfăşoară într-un dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de delapidare, abuz în serviciu contra intereselor publice şi infracţiuni de fals. În cauză, investigaţiile vizează achiziţia şi consumul de medicamente şi materiale sanitare, din perioada 2009 – 2014, efectuate la o secţie a Spitalului Județean Argeş. Prejudiciul cauzat prin comiterea de infracţiuni este estimat, până în prezent, la aproximativ 500.000 de lei. La acţiune participă peste 50 de poliţişti din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Argeş.
Alex Vlaicu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii