Medicul oncolog şi fitoterapeut Silvia Mihaela Ilie şi-a plătit ultimul an de rezidenţiat cu Spitalul Câmpulung, în sumă de 15.242 lei, şi a plecat definitiv în Franţa. Asta după ce obţinuse din partea Consiliului Local Câmpulung chiar şi o locuinţă de serviciu, iar din partea spitalului un loc de muncă pentru soţ. Plecată, iniţial, pentru nişte cursuri de specializare, doctoriţa Ilie s-a hotărât să renunţe la miile de pacienţi din zona Muscel şi să rămână ca și oncolog la Institutul de Cancerologie „Gustave Roussy” din Paris. Locul rămas vacant, la Oncologie, a fost luat de către medicul Roxana Rogociu, care se împarte între pacienţii a două spitale, Câmpulung şi Curtea de Argeş. (I.Şt.)
Bărbat de 34 de ani, reținut după ce a vandalizat 21 de mașini
Un bărbat în vârstă de 34 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii clujeni, fiind...



0 Comentarii