Demis din funcție la începutul lunii, fostul manager al Spitalului Câmpulung are parte în continuare de atenția primăriței Elena Lasconi. Edilul din Muscel a prezentat la începutul săptămânii rezultatele unui audit tematic care au determinat-o să sesizeze Curtea de Conturi, Parchetul și DNA. În cauză se află o achiziție realizată de Spital în timpul șefiei lui Nicolae Alexe (foto).
După cum spune Lasconi, „nerespectarea legii privind achizițiile publice directe” este concluzia rezultată în urma efectuării verificărilor. Adică angajarea unor cheltuieli fără a se respecta legea. La mijloc sunt circa nouăzeci de mii de lei dați pentru realizarea unei instalații de oxigen la Pediatrie.
C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii