Folk in Festival revine în Budeasa după doi ani în care festivalurile nu s-au putut organiza din cauza pandemiei! În perioada 1-3 iulie, pe scena care va fi amplasată pe plaja veche din comuna Budeasa vor urca nume sonore ale muzicii folk. Vineri, 1 iulie, cântă Pasărea Rock, Mircea Vintilă, Daniel Iancu, Florin Tomits.
Sâmbătă cântă Ducu Bertzi & Friends, Cristi Dumitrașcu și Planul B, Țapinarii, Marius Matache. Prezentatorul este Cristi Dumitrașcu. After party: Gili Barbu.
Pentru cetățenii comunei Budeasa accesul este gratuit, pe baza cărții de identitate, anunță Mihai Rachieru (foto), primarul comunei Budeasa, pe pagina sa de facebook. Iubitorii genului folk din județ și din țară pot achiziționa bilete direct de la intrare sau de pe site-ul www.ambilet.ro. Mai multe detalii – pe www.folkin.ro.
Citește și Primarul Mihai Rachieru înfrăţeşte Budeasa cu o localitate din Calabria
Citește și Folk In a fost peste aşteptări. Peste 2.000 de participanţi pe plaja de la Budeasa
0 Comentarii