„Nu cred că mi s-a întâmplat aşa ceva nici în cariera de jucător şi nici în cariera de antrenor!”

de | 14.03.2018 20:18 | Sport

13 Sandoi# Spune Emil Săndoi, antrenorul FC Argeş, după înfrângerea de la Oradea

FC Argeș a condus la Luceafărul Oradea cu 2-0, iar finalul a arătat un scor incredibil pe tabela de marcaj. A fost 3-2 pentru orădeni, iar șansele de promovare par acum nule pentru FC Argeș. Întrebat cum comentează rezultatul, în condițiile în care chiar înaintea meciului fotbaliștii au fost premiați, Emil Săndoi ne-a declarat: „Fotbaliștii au fost premiați de către club pentru victoria de la Miroslava și vă spun că și eu am rămas surprins de rezultat. Nu cred că mi s-a întâmplat așa ceva nici în cariera de jucător și nici în cariera de antrenor. Au fost două reprize diametral opuse. În prima repriză am fi putut avea și 3-0. Consider că echipa gazdă a fost și băgată în joc prin acel 11 metri gratuit. A fost o greșeală de arbitraj care a băgat echipa gazdă în joc! Au urmat greșelile de pe final de joc și așa având cele trei puncte în buzunar, ne-am trezit că plecăm fără niciun punct. Ne așteptam să fie niște probleme, în condițiile în care avem fotbaliști accidentați, suspendați și iată că a apărut și ghinionul. Am zis că formăm o echipă și de aceea facem o evaluare a tuturor jucătorilor. Trebuie să joace toți și, de aceea, vom face schimbări în echipă”.